Xiaomi Telefonda Gelen WHATSAPP Arama ve Mesaj Bildirim Sorununa Çözümler

Xiaomi telefonda Whatsapp instagram ve Facebook gibi uygulamalarda bildirim sorunu bulunmaktadır. Örneğin Whatsapp’da gelen mesajları Whatsapp’a girmeden göremiyoruz veya Gelen aramaları Whatsapp’a giirmeden göremiyoruz. Bunların hemen hepsinin altında titiz bir bildirim seçeneklerini açmak gerekiyor. Her Xiaomi telefonda bu ayarlar açık yada kapalı olabiliyor. Whapsapp’da bu bildirimleri açmak İçin;

İlk önce ayarlar ardından Uygulamalar ve yine ardından Uygulamaları yönet kısmına tıklamamız gerekiyor. Burada Whatsapp uygulamasını bulup TIKLAYIP AÇMAMIZ GEREKİYOR. Ardından OTOMATİK BAŞLATMAYI AÇMAK GEREKİYOR.

Bildirimlere girip tüm bildirimleri mavi tık haline getirmek gerekiyor yani açmak gerekiyor. Yine bu ekranda Mesaj bildirimlerine tıklayıp açılan ekranda tüm bildirimleri açmak gerekiyor. Sonra bu ekrandan geri çıkıp Arama bildirimlerine girmek gerekiyor. Açılan bu ekranda da Tüm bildirimleri açmak gerekiyor. Bu bildirimleri açtıktan sonra En baştaki bildirim penceresine gelip Pil Tasarrufu Sekmesine tıklayıp açılan ekranda Kısıtlama yok seçeneği seçilmelidir. Sonra Normal Ayarlar Menüsüne gelip Burada Bildirimler ve Kontrol Merkezi SEÇeneğine tıklayıp Açılan ekranda bİLDİRİM ÇUBUĞU SEKMESİNE TIKLAYIP Androidi seçip telefonunuzu Kapatıp açınız. Örnek video olarak aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

 

About Author

Muhammet Erdoğan hakkında 163 makale
Trabzon Çarşıbaşı Doğumlu. Karadeniz Teknik Üniveristesi Elektronik Bölümü Mezunu. Trabzon'da yaşıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*