Xiaomi Bootloader Kilidini açmak Telefonu Garanti dışı bırakır mı?

Xiaomi telefonda Bootloader kilidini açmanın sebebi telefona dışardan yazılımsal olarak hükmetmektir. Telefona Root yükleyebilmek, Yazılım atabilmek veya Rom atabilmek için bootloader kilidinin açık olması gerekir. Aynı zamanda İmei yazmak veya atmak içinde Bootloader kilidinin açık olması gerekmektedir.

Cep telefonunuz Garantilisi ise bootloader kilidini açarsanız eğer Telefonunuz garanti kapsamında kalır. Kendi yetkilisi servisine gönderdiğinizde sizlerden Anakart parası tahsil edebilirler çok yüksek meblağlarda. Telefonunuz garantisi bitti ise Bootloader kilidini açabilirsiniz. Yeni yazılım yüklemek veya yazılımı düşürmek için bootloader kilidini açabilirsiniz.

Bootloader kilidini açmanız için telefonunuzun şebekesi olması gerekiyor. ArdındanGELİŞTİRİCİ SEÇENEKLERİNİ AÇMANIZ gerekmektedir. Ardından Geliştici seçeneklerine girip Oem Kilit açma’ya tıklayır Mi hesabınızı eklemeniz gerekmektedir. Qualcomm işlemcili telefonlarda açılan Bootloader kilidi kapanmıyor. Kapansa da teknik serviste bu anlaşılıyor. Xiaomi telefonlarının çoğunda bootloader Kilidi açma işlemi yüzde 99 aynıdır.

Aşağıdaki videomuzda sizlere bunu daha detaylı bir biçimde anlatmaya çalıştık. İyi seyirler…

 

 

 

 

About Author

Muhammet Erdoğan hakkında 163 makale
Trabzon Çarşıbaşı Doğumlu. Karadeniz Teknik Üniveristesi Elektronik Bölümü Mezunu. Trabzon'da yaşıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*