Windows 11 bilgisayara Xiaomi ve Samsung telefon ekran görüntüsünü kablosuz aktarma

Yeni Çıkan WİNDOWS 11 işletim sisteminde Xiaomi ve diğer Telefon modellerinde telefonunuzu nasıl bilgisayara aktarabileceğinizi anlatmaya çalışacağım.

Windows 11’de arama kutucuğuna Bağlan yazdığınızda Bağlan sekmesi çıkmıyorsa telefonunuzu aktaramazsınız görüntüsünü. Bağlanmak için İlk başta evinde bir kablosuz modem olması gerekir ve Masa üstü bilgisayar olsun Laptop olsun isterse bunlar Modeme Wİ-Fİ Üzerinden bağlanmalıdır. Kablo ile bağlantı ne yazık ki olmuyor. Birde bu modeme telefonunuz yine wi-fi ile bağlanması gerekiyor.

Telefonunuzda Mobil veriyi kapalı tutup wi-fi’yi açıyorsunuz. Bluetooth tuda açık yapmanız gerekiyor.

Gelelim Bilgisayara

Başlat sekmesine tıklayıp Ayarlara giriyoruz. Ardından Sistem sayfası karşımıza çıkıyor. Aşağıya doğru inip “Bu bilgisayarda göster” sekmesine tıklıyoruz. Burada “İsteğe Bağlı özelliklere tıklıyoruz. Ardından Karşımıza çıkan sayfada SAĞ TARAFTA MAVİ KUTUCUK VAR İÇİNDE “Özellikleri görüntüle” var buraya tıklıyoruz. Karşımıza çıkan pencerede Boşluğa ” Kablosuz Ekran” yazıyoruz çıkan yazıyı seçip ileri diyoruz ve  sonra yüklüyoruz. Yüklü dedikten sonra Görev Çubuğunda arama yerine BAĞLAN YAZIYORUZ ÇIKAN SEKMEYE TIKLAYIP TELEFONUNUZDAN EKRANI YANSIT SEÇENEĞİNİ AÇIYORUZ.

Yapamayanlar için aşağıdaki videoyu izleyebilirler.

 

About Author

Muhammet Erdoğan hakkında 163 makale
Trabzon Çarşıbaşı Doğumlu. Karadeniz Teknik Üniveristesi Elektronik Bölümü Mezunu. Trabzon'da yaşıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*