Simkart Şifremi 3 Defa Yanlış girdim Puk Kodunu soruyor bilmiyorum ne Yapmam Gerekiyor?

Hangi operatörü kullanırsanız kullanın Sim kartınızın Pin şifresini 3 kez hatalı girerseniz Sizlere PUK KODU’nu sorar. Puk kodu İlk sim kartınızı alırken yanında verilen Pin şifresinin olduğu kartta yazar. Bu koda bir çoğumuz bakmıyordur o YÜZDENDE PEK HATIIRLAYANIMIZ OLMAZ 🙂

3 Defa pin şifrenizi yanlış girdikten sonra sizlere Puk konudu soruyorsa Hattınız hangi operatörse başka bir telefon numarasından Operatörünüzü aramanız gerekiyor. Örnek Vodafone sim kartınızın pin konudu 3 defa yanlış girdiniz puk kodunu istiyorsa başka bir telefon numarasından Vodafone’yi 0542 542 00 00’ı aramanız gerekiyor. Eğer başka bir Vodafone hattan arayacaksanız sadece 542’yi aramanız yeterli olacaktır. Hattın yasal sahibi her kimse onun araması gerekiyor. T.C. kimlik numarası ve Doğum tarihini bilmesi gerekiyor. Bunları tuşlarsanız veya söylerseniz Telesekreter veya Müşteri hizmetleri sizlere 8 Haneli PUK kodunu söyler.

Puk kodunu girdikten sonra aklınızda tutabileceğiniz bir pin şifresi tuşlamanız gerekiyor. 1. defa tuşladınız bunu 2. defada pin şifresini tuşladıktan sonra simkartınızın şifresi belirlemiş olacaktır. Pin şifrsini girdikten sonra hattınız telefonunuzda açılacaktır.

Eğer puk kodunu 10 defa yanlış girerseniz hattınız kapatılır yüzde 99 bilginiz olsun. Yanlış girmemeye özen gösteriniz.

Türk Telekom hattını kullananlar için 444 1 444’ü araması gerekiyor.

 

About Author

Muhammet Erdoğan hakkında 160 makale
Trabzon Çarşıbaşı Doğumlu. Karadeniz Teknik Üniveristesi Elektronik Bölümü Mezunu. Trabzon'da yaşıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*