IBM, tablete dönüşebilen akıllı saat patenti aldı

IBM, tablete dönüşebilen akıllı saat patenti aldı
IBM, bileğe takılan bir telefon veya tablete dönüşebilen akıllı saat patenti aldı.
IBM; akıllı saat, telefon, tablet ya da dizüstü bilgisayar üretmiyor ancak bu durum dünyanın en büyük bilişim teknolojisi şirketinin gelecekte uygulanabilir hale gelecek fikirlerin patentini almasına engel değil.

LetsGoDigital‘den aktardığına göre, bu konsept bugün için hayal olsa da görüntü teknolojisindeki gelişmeler sayesinde gerçeğe dönüşebilir.

IBM’in aldığı patentte, çerçevesiz ve uzun, ekranı günümüzde kullanılan cihazların ekranından daha büyük bir akıllı saat görünüyor. Ekranın üst kısmında hava durumu detayları ve dört adet uygulamaya ait simge yer alıyor. Ekran genişleyip dört panel boyutunda açıldığında bu kez dokuz adet uygulama simgesi, internet arama çubuğu, saat ve hava durumunu daha geniş şekilde gösteren bir alan ortaya çıkıyor.

Yakın zamanda üretimi mümkün değil

Ekran biraz daha genişleyip toplamda sekiz panel boyutunda açıldığında ise on altı adet uygulama simgesi, başlıca haberler, arama çubuğu, saat ve hava durumu bilgisi görünüyor. Dışarı doğru açılan ekran teknolojisinin hazır olmaması bile bir kenara bırakılırsa, yakın zamanda böyle bir IBM cihazı görmek pek mümkün değil.

Öte yandan Samsung ve Huawei gibi büyük şirketler, açılıp tablet haline gelen telefonlar sunmaya başladı. Ancak bu telefonların fiyatı şu anda çok yüksek ve tartışmaya açık tasarımlara sahipler. Nubia gibi nispeten küçük rakipler de alışılmışın dışında büyük ekranlı ve akıllı telefon özelliklerine sahip saatler geliştiriyor

About Author

Muhammet Erdoğan hakkında 163 makale
Trabzon Çarşıbaşı Doğumlu. Karadeniz Teknik Üniveristesi Elektronik Bölümü Mezunu. Trabzon'da yaşıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*