A’dan Z’ye Google Adsense Tüm sorularınızın Cevapları ve İnce ayrıntılar İtina ile Sunulur

Merhaba Bloğuma Hoş Geldiniz…
Sizlere Google adsense hakkında bilgiler vereceğim. Bu konuda çok soru alıyorum sorularınıza karşılık bir yazı yazalım dedik. Başkan sona güzel yazımızı okumanızı tavsiye ediyorum.

DİKKAT : Bir kanala 1 adsense hesabı bağlayın yada şöyle söyleyeyim Web sitenizin ayrı Youtube kanalınızın ayrı, birden fazla Youtube kanalınız olsa dahi hepsine ayrı ayrı bir Adsense hesabı alın ama Neden? Birinden banlanınca diğerinden devam edersiniz yoksa çok sorun yaşarsınız.

 ADSENSE’YE Ne zaman başvuru Yapmalım?

Google adsense’ye web siteniz açılır açılmaz başvuru yapılmaz. Yapsanız da onaylanmaz zaten. Bu konuda yapmanız gerekenler ise;

1-Adsense hesabınızda en az 300 kelime içeren 25 30 özgün alıntı olmayan makale olmalıdır.
2- Web siteniz yada Bloğunuzda Hakkımızda ve İletişim sayfaları oluştulup içleri boş olmamalıdır.
3- Site haritası oluşturup Google’ye yollanmalıdır Yani  Google Search Console 
4- Makalelerinizi hergün birer ikişer yazın
5- Domain alınca yada web sitenizi açınça üzerinden 1 ay gibi bir süre geçtikten sonra başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Adsense Onaylandıktan Sonra

     Adsense onaylandıktan sonra hesabınızda en az 50 200 TL arasında para olunca Google Adsense sizlere Fransa Paristen bir  Zarf içinde 6 haneli bir kod gönderir. Zarfı gönderdiğinde Bilgisayardan Adsense hesabınıza giriş yapınca kırmızı şerit içinde sizlere uyarı verir.

Adsense hesabınıza adresini doğru yazın. Çünkü zar o adrese gelecek. Adres girmeniz yada güncellemeniz için ADSENSE ANASAYFASI – ÖDEMELER- Ayarlar- AYARLARI YÖNET’te tıklayıp adresinizi güncelleyin.

    Kod gelince ekranda doğrulayın penceresine tıklarsınız ve kodunuzu girersiniz.
    Ardından Banka hesabı yani ödeme yöntemi eklersiniz.  Banka hesabı eklemek için sadece AD-SOYAD ve Hesabınızın İban bilgilerini gireceksiniz.
    Banka hesabı eklemek için “Ödemeler” ardından Ödeme Yöntemlerini Belirtin buraya tıklayıp Banka hesabınızı eklersiniz.

    Adınız ve Soyanızı eklerken Türkçe karakter eklemeyin. Örneğin: Muhammet Erdoğan değil ERDOGAN olacak. Büyük İ,Ü,Ö,Ğ kullanmayın BUNLARIN YERİNE Küçük i,u,o,g kullanın yoksa olmaz.

Banka hesabı: Kardeşinizin arkadaşınızın anne ve babanızın adına olabilir tabi onların yine o bankadaki iban Nurmarasını girmeniz gerekiyor AD Soyad ve Banka birbirini tutmalıdır.

Bankayıda ekledikten sonra eklediğiniz hesaba 3 iş günü içirisinde küçük bir miktar para yatacak hesabınıza. Yatan tutarı Adsense’den seçtikten sonra banka hesabınızda onaylanmış olacak. benim hesaba 50 Kuruş yatmıştı.

Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra paranız hesabınızda Bakiye bölümünde en az 200 Tl ise otomatik hesabınıza bir sonraki ayın 21 ile 27’si tarihleri arasında yatar. Gönderilen tarih hafta sonuna denk geliyorsa eğer bankaların ve tatilin olmadığı en yakın iş günü içinde banka hesabınıza yatar. Paranız gönderilince Adsenseden Mail adresinize mail gelir.

 
Youtube İçin ADSENSE
Youtube için adsenseye başvuru yapmak için Kanalınızın 4bin saat izlenmeyi yani 240.000 DK’yı ve 1000 aboneyi geçmeniz gerekiyor. Ardından para kazanmaya başvur diyorsunuz Kanalınız 1 ay ile 8 arasında incelenmeye alınıyor. Onaylanınca Başvuruyu Youtube üzerinden yapacaksınız. Kanalınızın adıyla başvuru yapılıyor Youtube Sayfanızdan sol bölümde kanaldan başvuru yapıyorsunuz.
Başvuru yaptıktan süreç yukardakiyle aynı. Sonrasında ise para konusunda farklılık var. Oda şu ki Youtube’de ayın 10’nu ile 15 arası kazançlarınız hesabınızın Sağ taraftaki Bakiye Bölümüne yansır. Adsensede ana sayfada Bügün Dün Son 7 gün ve Bu ay bölümlerinde kazançlar 0 yazar ve gözükmezler aylık kazançlar sadece Bakiye Bölümünde Hesabıza yatacak tutar yansır.
Eğer günlük aylık kazançlarınızı görmek istiyorsanız Android ve İos telefonunuza YT STUDİO uygulamasını indirip 1 gün gecikmeli olarak kazançlarınızı görebilirsiniz.

DİKKAT : Bir kanala 1 adsense hesabı bağlayın yada şöyle söyleyeyim web sitenizin ayrı youtube kanalızın ayrı, birden fazla youtube kanalınız olsa dahi hepsine ayrı bir adsense hesabı alın ama Neden? Birinden banlanınca diğerinden devam edersiniz yoksa çok sorun yaşarsınız.

Bizde habukadar. Sayfalarımızı takip etmeyi unutmayın Linklerimiz aşağıda
————————-
web sitemiz: http://izleizleyap.com/
Kanalıma abone: https://goo.gl/dCSs9C
FACEBOOK: https://goo.gl/wur4Lu
iNSTAGRAM:https://goo.gl/6KiXCt
windows 10 kurulumu: https://goo.gl/23BNup
————————-

About Author

Muhammet Erdoğan hakkında 163 makale
Trabzon Çarşıbaşı Doğumlu. Karadeniz Teknik Üniveristesi Elektronik Bölümü Mezunu. Trabzon'da yaşıyor.

4 yorum

  1. YouTube da video yayinlamayi dusunuyorum.bunu yapanlar gercek ad ‘ve soyadi kullanarak mi gmail aliyor? Cunku sonrasinda ayni gmail kullanacak YouTube hesabi acmak gerek ‘ve burada ayni ad soyadla devam ediyor.en son olarak Google adsensede de bu sekilde olmali gercek ad soyadi verilmesi gerekiyor sanirim.youtube da kisilerin gercek ad soyadimizi gormelerini istemessek ‘ve eger bir sirket marka vs yoksa ne yapabilitiz? Gmail de gercek isim ve soyadi degisebiliuor sadece ,bu durumda da fake olacak? Tikandim bu noktada mlsf.

1 geri izleme / bildirim

  1. Google Adsense alternatifi 2019 Para kazandıran reklam siteleri - İzleizleyap.com Youtube Adsense Seo Teknoloji Haberleri

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*