6 yaşındakİ Güney Kore’li YouTuber, 8 milyon dolara bina satın aldı

​YouTube’da iki ayrı kanalı ve 30 milyondan fazla takipçisi olan Güney Koreli küçük bir kız çocuğu, önceki günlerde 8 milyon dolara bir bina aldı.
Fazla dikkat çeken bu hareketiyle yeni bir tartışmanın konusu olan 6 yaşındaki YouTuber’ın aylık kazancının 3 milyon dolar olduğu belirtiliyor.

Milyonlarca kullanıcılara erişen kanalların olduğu YouTube, günümüzün en büyük video yayın ve izleme platformu YouTube.

Güney Kore’de yaşayan 6 yaşındaki Boram da bir YouTuber ve geçtiğimiz günlerde kendisine başkent Seul’den 5 katlı bir mülk satın aldı. Bu küçük kızın satın aldığı mülke ödediği paraysa 8 milyon dolar.

İki farklı YouTube kanalında 30 milyondan fazla takipçisi olan Boram, ailesi tarafından kurulan şirket vasıtasıyla milyon dolarlık bu mülkün sahibi oldu.

Bazı videoları 350 milyondan fazla izlenen Boram’ın aylık gelirinin 3 milyon dolar olduğu söyleniyor.

BABASININ CÜZDANINDAN PARA ÇALDIĞI GÖRÜNTÜLERİ YOUTUBE’DA YAYINLADI

Çocuk YouTuberlar konusu oldukça tartışmalı. “Save the Children” (Çocukları Koruyun) adlı bir sivil toplum kuruluşu, 2 yıl önce Boram’ın videolarını şikayet etmişti. Kuruluşun şikayet sebebi ise Boram’ın kanalında yayınlanan videoların çocuk izleyicilerin duygusal ve ahlaki gelişimini olumsuz etkilemesiydi.

Sivil toplum örgütü, daha önce Boram’ın babasının cüzdanından para çaldığı ve araba kullandığı bir videoyu da polise bildirmişti. Seul Aile Mahkemesi ise ceza olarak Boram’ın ebeveynine çocuk istismarını önlemek amacıyla kurulan danışmanlık kursunu tamamlama cezası vermişti.

Birçok farklı tartışmalara konu olsa da platformun en çok para kazananları arasında Çocuk YouTuberlar bulunuyor. Forbes’da yer alan bir habere göre, geçtiğimiz sene en çok para kazanan YouTuber, 22 milyon dolarlık geliriyle 7 yaşındaki ABD’li Ryan Kaji’ydi.

About Author

Muhammet Erdoğan hakkında 163 makale
Trabzon Çarşıbaşı Doğumlu. Karadeniz Teknik Üniveristesi Elektronik Bölümü Mezunu. Trabzon'da yaşıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*