​Google bedava internet dağıtmaya başlıyor

İnternet arama motoru Google, bedava internet dağıtmaya başladı. İlk etapta Meksika, Tayland ve Hindistan gibi ülkelerde başlatılan Google Stationprojesinin bir sonraki durağı Filipinler oldu.
Google bu hizmet sayesinde, ülke genelindeki 50 farklı Wi-Fi noktasından bedava internet dağıtacak.
Google, düzenlemiş olduğu etkinlikte daha önceden Hindistan, Tayland, Meksika gibi ülkelerde başlatılan Google Station projesinin Filipinler’inde dahil edildiğini duyurdu.Bu proje kapsamında ülke geneline yerleştirilecek olan 50 farklı ücretsiz Wi-Fi noktası, Filipinlilere bedava internet dağıtacak. Ancak, söz konusu bu hizmetin belli bir süresi de olacak.Aktarılan bilgilere göre, her bir kullanıcı söz konusu bu Wi-Fi noktalarına 30 dakika boyunca bağlı kalabilecek. 30 dakika dolduktan sonraysa, kullanıcıların yeniden giriş yapması gerecek.Böylece, hem ücretsiz servisin yoğunluktan dolayı çökmesi engellenecek, hem de internet hızı belli bir seviyede tutulmuş olacak.Station projesinin, şubat ayının sonuna doğru devre sokacağını açıklayan Google bedava internet hizmetini her geçen gün daha da yaygın hale getiriyor.

Bu gelişmeyle beraber Station hizmeti Nijerya, Meksika, Hindistan, Tayland, Filipinler ve Endonezya olmak üzere toplamda altı ülkede aktif olarak hizmet veriyor.

Ücretsiz Wi-Fi hizmetine ilerleyen günlerde başka ülkelerinde dahil olacağı tahmin ediliyor.

About Author

Muhammet Erdoğan hakkında 163 makale
Trabzon Çarşıbaşı Doğumlu. Karadeniz Teknik Üniveristesi Elektronik Bölümü Mezunu. Trabzon'da yaşıyor.

1 yorum

  1. Dünyanın en büyük arama motoru googlenin kullanıcılar için bedava internet dagıtılacagı bir kaç yıldır söylenmekte idi ama bugan olacak yarın olacak diye beklerken sizin haberiniz olmuş ve bizlere duyurmuşsunuz bir an evvel ülkemizde de bu hizmetin başlamasını bekliyoruz takipteyim artık sizi
    “”www.tolum.site”

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*